Jakie kurtyny?


Kurtyny spawalnicze to artykuły, które adresowane są do konkretnej grupy klientów i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Tego rodzaju rzeczy zresztą dobrze przyjęły się na rynku. Kupuje się je po to, by za ich pomocą można było oddzielać od siebie pomieszczenia albo też w ogóle je przedzielać. Kurtyna na drzwi to idealny sposób na takie oddzielenie np. hali produkcyjnej od magazynu. Zamiast montować drzwi, montuje się taką kurtynę. Nie zamyka ona na trwałe pomieszczenia, bo można swobodnie przez nią przechodzić, a nawet przejeżdżać wózkami widłowymi.
Inną nieco funkcję z kolei pełnią kurtyny spawalnicze. Te mają na celu przede wszystkim zabezpieczenie przed np. iskrami, jakie pojawiają się
podczas spawania lub szlifowania różnych elementów metalowych. Tego typu rzeczy muszą być wykonane z odpowiednich materiałów, które są odporne na działanie takich czynników. Takie kurtyny w niektórych miejscach to po prostu konieczność. Aż trudno wyobrazić sobie, że mogłoby ich nie być w pewnych sytuacjach.